fbpx

Профілактика ГРВІ та ротавірусної інфекції у дітей: противірусні препарати

Коли варто дбати про профілактику ГРВІ у дітей та дорослих

Що таке ГРВІ

ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) – велика група інфекційних захворювань, що викликаються вірусами, які потрапляють в організм через дихальні шляхи (грип, парагрип, риновірусні інфекції, тощо).

Захворювання передається від людини до людини. Епідеміологічну небезпеку становлять пацієнти під час інкубаційного періоду, коли ознаки захворювання ще не розвинулись, а вірус, що розмножився, вже починає надходити в оточуюче середовище.

Оскільки максимальна кількість вірусу потрапляє в повітря під час кашлю та чхання, особливо небезпечні люди, які продовжують вести активний спосіб життя під час хвороби.

Увага! Якщо ви підозрюєте у себе ГРВІ, користуйтеся маскою – це захистить оточуючих від інфекції. З огляду на високий ризик розвитку ускладнень в гострий період (перші три-чотири доби) бажано обмежити активність межами кімнати.

«Зимові», «перехідні» та «літні» ГРВІ

Класична зимова інфекція – відомий усім грип (застаріла назва інфлюенца). Це захворювання характеризується надзвичайно гострим початком. Несподівано підвищується температура до високих цифр (39 градусів і вище), виникає сильний головний біль та симптоми отруєння організму (слабкість, сонливість, біль у м’язах, зниження апетиту).

Найбільш поширена ГРВІ перехідного періоду – це риновірусна інфекція, яка, як правило, протікає з помірною лихоманкою (до 38.5 градусів) та вираженим катаральним синдромом (нежить, чхання, сльозотеча). Звідси й назва захворювання («рино» – ніс).

Риновірус – одна з найбільш розповсюджених ГРВІ. За даними статистики кожен мешканець нашої планети хворіє на риновірусну інфекцію принаймні один раз на рік. Пік захворюваності: вересень-жовтень та квітень-травень.

Типова «літня» ГРВІ – це вірус парагрипу ПГВ-3, пік захворюваності приходиться на весняно-літні місяці. Також треба враховувати, що окремі спалахи «зимових» та «перехідних» вірусних інфекцій можливі й у літні місяці.

«Літній» грип та «зимова» ротавірусна інфекція

Переважна більшість ГРВІ – це інфекції зимового та перехідного періоду. Так званий «літній» грип викликається ентеровірусами та належить до групи кишкових інфекцій, що передаються не через повітря, а через брудні руки, заражені вірусом предмети, тощо.

На відміну від респіраторних інфекцій, «вхідні ворота» для літнього грипу не дихальні шляхи, а шлунково-кишковий тракт. Картина «літнього грипу» нагадує класичну інфлюенцу: висока лихоманка (до 39 та вище), слабкість, сонливість, втрата апетиту. Але існує й важлива відмінність – це симптоми ураження системи травлення: діарея, нудота, біль у ділянці живота, тощо.

Досить схожу клінічну картину дає ротавірусна інфекція, яка носить назву «кишковий грип» та має зимову сезонність. Уражає ротавірус переважно дітей у віці до 5 років. Такий віковий ценз пов’язаний з надзвичайною розповсюдженістю хвороби, яка формує стійкий імунітет. Усі дорослі вже перехворіли цією хворобою й можуть не хвилюватися.

Поодинокі випадки захворювання на ротавірусну інфекцію у старшій віковій категорії пов’язані з послабленням імунітету, яке може бути викликане різноманітними причинами (від тяжкої супутньої хвороби до банального стресу).

Основні правила профілактики гострих вірусних інфекцій

 1. Гостра вірусна інфекція може виникнути у будь-яку пору року, тому потрібно бути завжди напоготові. Особливо небезпечний весняний перехідний період, коли відбувається сезонне зниження імунітету та сезонні загострення багатьох хвороб.
 2. Вхідні ворота респіраторних інфекцій – слизові оболонки дихальних шляхів. Подбайте, щоб вони залишалися вологими, тому що саме слиз знищує мікроорганізми:
  1. регулярно провітрюйте кімнату та зволожуйте повітря у приміщенні;
  1. вживайте більше води та полощіть рот;
  1. придбайте аерозолі зволожувачі для носа (ізотонічний спрей «Атомер» та його аналоги) або зробіть ізотонічний розчин самостійно (1 чайна ложка солі на літр води), залийте у порожній флакон крапель для носу і використовуйте.
 3. Оскільки вірусні інфекції можуть проникати в організм різними шляхами, потрібно оберігати не тільки дихальні шляхи, а й шлунково-кишковий тракт:
  1. мийте руки собі й дітям якомога частіше, а не лише після прогулянки та туалету;
  1. привчіть дітей не торкатися свого обличчя руками;
  1. мийте усі предмети, яких торкається малюк;
  1. пам’ятайте, що гроші – найбрудніша річ не лише у переносному, а й у прямому значенні цього слова, користуйтеся пластиковими карткам.

Противірусні препарати та «народні» засоби для профілактики грипу, ГРВІ та ротавірусної інфекції

Єдиний надійний препарат для профілактики вірусних інфекцій – вакцинація, яка проводиться за показаннями (тяжкі супутні хвороби, знижений імунітет, тощо), а також за бажанням. На жаль, існує тільки протигрипозна вакцина, яка захищає від конкретного штаму (різновиду) грипу. Вірус постійно змінюється, тому потрібна вакцинація для кожної нової епідемії.

Ефективність інших препаратів для профілактики грипу та ГРВІ, як «народних», так і «медичних», не доведена, а от шкода цілком можлива. Наприклад, підвищене споживання цибулі, часнику та інших «фітонцидів» може призвести до загострення гастриту, холециститу, ентероколіту і навіть геморою.

«Лаферобіон», що зараз широко рекламується в Україні під гаслом «Нехай діти ростуть без грипу та застуд!», застосовується для лікування таких серйозних хвороб як лейкоз, мієлоїдна хвороба, системна меланома, гепатит С.

Зрозуміло, що для лікування, а тим більше для профілактики ГРВІ використовуються мінімальні дози, які дають ефект так званого плацебо. Клінічні дослідження не проводилися.

Увага! ВООЗ вважає Лаферобіон, Гріпферон, Офтальмоферон та інші ліки на основі інтерферона – 2b для профілактики та лікування ГРВІ звичайнісіньким шарлатанством!

Чим небезпечні грип, ГРВІ та ротавірусної інфекції

Головна небезпека вірусних інфекцій – загроза ускладнень. Вірусна інфекція знижує імунітет, в результаті виникають загострення хронічних інфекцій (тонзиліти, фарингіти, отити, гайморити, аденоїди у дітей).

Окрім того, можлива активізація так званої умовно-патогенної флори. Це бактерії, які чудово співіснують з нами, але у разі дії додаткових факторів (переохолодження, вірусна хвороба, стрес, тощо) починають розмножуватися, викликаючи найрізноманітніші ускладнення (від запалення легень до ураження нирок).

Ускладнення гострої вірусної хвороби можна запідозрити, якщо:

 • на четверту добу захворювання пацієнту не стає краще;
 • підвищена температура утримується п’ять-шість діб;
 • з’являються додаткові симптоми (біль у вусі, гнійні виділення, сухий інтенсивний кашель, що виникає при глибокому диханні, тощо);
 • посилення симптомів інтоксикації при зниженні катаральних ознак ГРВІ (слабкість, сонливість, блідість шкіри, головний біль).

При виникненні симптомів ускладнень грипу та ГРВІ потрібно викликати лікаря. Щоб уникнути ускладнень вірусних захворювань потрібно своєчасно лікувати хронічні патології та зміцнювати імунітет. Це можна зробити у нашій кімнаті Легені Солені – надійно, легко, ефективно та весело.

Профілактика грипу, ГРВІ та ротавірусної інфекції, а також їх ускладнень у Легені Солені

Легені Солені запрошує вас насолодитися унікальним мікрокліматом соляних печер Солотвино. Окрім того, до ваших послуг смачні різнокольорові кисневі коктейлі, що мають цілющі властивості.

На відміну від сумнівних «народних» та «медичних» засобів для профілактики ГРВІ, методи, що використовуються в Легені Солені, визнаються офіційною медициною. Принцип дії наступний:

 • очищення верхніх дихальних шляхів та легень;
 • стимуляція загального та місцевого імунітету;
 • лікування хронічних ЛОР-хвороб (тонзиліти, аденоїди у дітей, отити, фарингіти, тощо);
 • нормалізація стану нервової системи.

Навіть у час епідемій ГРВІ наша кімната безпечна для відвідувачів. Сучасне обладнання гарантує абсолютний захист (провітрювання та кварцювання після кожного сеансу).

Лікування та профілактика у Легені Солені проводиться під гаслом: «Оздоровлюйся весело!». Для діточок – чудовий дизайн та цікаві ігри, для дорослих – безкоштовний вай-фай та безалкогольні напої.

Приходьте, ми чекаємо на вас.

+38 (097) 339 3356 +38 (095) 339 3356